Meklēt

Rīgas brīvosta - absolūts Baltijas valstu līderis

 

 

 

Šā gada desmit mēnešu statistika liecina, ka Rīgas brīvosta kopš gada sākuma saglabā kravu apgrozījuma pieauguma tempu. Vidēji mēnesī tiek pārkrauts 3,35 miljoni tonnu un laika periodā no janvāra līdz oktobrim kopumā ir sasniegts 33,57 miljonu tonnu apgrozījums, kas ir par 14% vairāk kā iepriekšējā gada desmit mēnešos.

 

Par 70% vairāk minerālmēslu

Beramkravu segmentā kopumā pārkrauts 19,33 miljoni tonnu, kas ir par 9% vairāk kā pagājušā gada desmit mēnešos.

Vislielākais kravu apgrozījuma pieaugums vērojams minerālmēslu pārvadājumos. To daudzums pieaudzis turpat par 70% un kopumā sastāda 2,07 miljonus tonnu.

Pārkrauto kravu apjoma ziņā nepārspēti paliek ogļu pārvadājumi – šogad ir pārkrauts gandrīz 12,3 miljoni tonnu, kas ir par 6,8% vairāk kā pagājušā gada atbilstošajā periodā.

Attiecīgi par 27,1% un 12,9% pieauguši dažādu metālu un ferokausējumu pārvadājumi.

Pozitīva tendence vērojama labības produktu grupā, - to apjoms palielinājies 2,5 reizes un pārsniedz 600 tūkstošus tonnu.

Krities ir pārkrautais koksnes šķeldas daudzums (- 16.4%), kas skaidrojams ar vienlaikus palielināto koksnes granulu apjomu, mazāk ir arī rūdas un kūdras kravu.

Nedaudz kritušies (- 2,8%) ir atsevišķi neizdalīto beramkravu grupas pārvadājumi. Kopumā šajā grupā apstrādāts 2,29 miljoni tonnu. Tostarp mazāk ir akmens šķembu, asfalta un cukurbiešu produktu. Tajā pašā laikā palielinājies ir koksnes granulu un sojas produktu daudzums.

Konteineru kravu pieaugums 6,5%

Ģenerālkravu segmentā šogad apstrādāts 5,97 miljoni tonnu, kas ir par 5,9% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Arvien vairāk tiek pārvadāts konteinerizēto kravu, kas ir galvenā šī segmenta kravu grupa. Šogad kravas konteineros ir par 6,5% vairāk kā iepriekšējā gadā. Vienlaikus samazinās tukšo konteineru skaits, kas ir ļoti pozitīvi vērtējama tendence.

Par 3,2% vairāk, sasniedzot 1,76 miljonus tonnu, ir pārvadāto kokmateriālu, vairāk kā divas reizes pieaudzis dažādu metālu daudzums, 2,5 reizes vairāk ir zivju produkcijas. Būtiski palielinājies arī citu ģenerālkravu daudzums, izņemot roll on/roll off kravas, kur vērojams 13,7% kritums.

Rekordliels naftas produktu daudzums

Lejamkravu segmentā kopumā apstrādāts 8,26 miljoni tonnu, kas ir par 36% vairāk kā iepriekšējā gadā. Visnozīmīgākā šī segmenta kravu grupa ir naftas produkti, kas kopumā sastāda turpat 8,2 miljonus tonnu.

Pasažieru pārvadājumi, līdz ar Tallink regulāro reisa skaita samazinājumi, ir kritušies par 8,7%. Kopumā Rīgas ostā apkalpoti 662 tūkstoši pasažieru.