Meklēt

Rīgas brīvostas pārvalde nodibina jaunu tradīciju „Kapteiņa egle”

Otrdien, 2.decembrī Rīgas brīvostas pārvaldes vadība un darbinieki, kā arī Krasta apsardzes dienesta pārstāvji viesojās Tīreļu mežniecībā ar mērķi izvēlēties svētku egli plānotajam pasākumam ar nosaukumu ”Kapteiņa egle”. Ņemot vērā, ka ir tādi Rīgas brīvostā ienākošo kuģu kapteiņi un apkalpes locekļi, kuri par Ziemassvētku tradīcijām ir dzirdējuši vienīgi nostāstos vai labākajā gadījumā lasījuši pasakās, kā arī ņemot vērā, ka liela daļa kapteiņi un apkalpes locekļi ostā pavadīto laiku atrodas tikai uz kuģiem, šogad pie Rīgas brīvostas Kuģu satiksmes vadības centra tiks uzstādīta Ziemassvētku egle.

Kuģu satiksmes vadības centrs ir izvēlēts, jo šo ēku zina un pamana visi ostā ienākošo kuģu kapteiņi, pirmkārt, tāpēc, ka visa kuģu kustība un ienākšana ostā tiek koordinēta tieši šeit, otrkārt, Kuģu satiksmes vadības centrs ir ēka 10 stāvu augstumā, kas redzama tālu aiz Rīgas brīvostas robežām.

25 gadus vecākā, 11 metrus augstā egle tika stādīta Slokas celulozes fabrikas vajadzībām, kas ekoloģisku un ekonomisku apsvērumu dēļ savu darbību pārtrauca 1994. gadā.

Egli izvēlējās un iezīmēja ilggadējais Ostas kapteinis Eduards Delvers, viņam asistējot RBP darbiniekiem un Krasta apsardzes dienesta pārstāvjiem. Šogad skaistā egle savu nozīmi iegūs pateicoties tam, ka tā būs pirmais un citiem arī vienīgais Ziemassvētku simbols, ko tie ieraudzīs viesojoties Rīgā. „Kapteiņa egle” kalpos kā Ziemassvētku sveiciens ostā ienākošajiem kuģiem, kā arī Rīgas viesiem.